Wojewódzki Urząd Pracy na targach

dodano: 2013-03-14
aktualizacja: 2013-04-19
autor informacji: Dorota Bogaczyk
W dniach 12 -13 marca 2013r. w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Zielonej Górze odbyła się jedenasta już edycja Targów Edukacyjnych „ABSOLWENT”. Targi mają na celu zapoznanie młodzieży i przyszłych studentów z ofertą edukacyjną wraz z możliwościami kształcenia i rozwoju, a także pomoc osobom, które chcą wejść na rynek pracy. Wśród wystawców znalazły się zatem szkoły policealne, ponadgimnazjalne, wyższe, a także różne instytucje i pracodawcy, oferujący staże i praktyki zawodowe. Wojewódzki Urząd Pracy podczas targów reprezentowany był przez doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, którzy promowali poradnictwo zawodowe oraz doradcę EURES, który udzielał zainteresowanym informacji na temat pracy za granicą.

Stoisko Wojewódzkiego Urzędu Pracy podczas Targów ABSOLWENT

Równolegle, bo 12 marca 2013r. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się XI edycja Targów Pracy „Etat 2013”. Jest to coroczna impreza, której celem jest pomoc młodym ludziom w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, jaką jest rozpoczęcie kariery zawodowej poprzez znalezienie pracy, praktyki lub stażu. Wśród blisko 60 wystawców z kraju i zagranicy - przedsiębiorców, firm i instytucji wspierających rynek pracy znalazł się także Wojewódzki Urząd Pracy. Doradca zawodowy z CIiPKZ oraz doradca EURES wspólnie zaprezentowali ofertę Urzędu skierowaną do osób rozpoczynających swoje życie zawodowe.

osoba, która odpowiada za treść informacji: Dorota Bogaczyk

osoba, która wprowadziła treść informacji: Tomasz Fedorowicz
EURES Partnerstwo społeczne EFS Lubuskie Agencja Rozwoju Regionalnego w Zielonej Górze Urząd Miasta Zielona Góra
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze